середа, 16 квітня 2025 р.

Справжні таланти - переможці фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

Немикіна Марія, учениця 5 класу Тернопільського класичного ліцею, у 2024-2025 н.р. посіла ІІ місце у фінальному етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. З народження  Марія проживала в Харкові, але після повномасштабного вторгнення росії в Україну переїхала до Тернополя.

Марія креативна, наполеглива, життєрадісна дівчина. Змалку любить читати, зокрема пригодницьку літературу. Мріє написати книгу. Особливе задоволення Марії приносять заняття спортом. З семи років  дівчина займається плаванням, прагне потрапити на міжнародні змагання. У вільний час ліцеїстка любить малювати, подорожувати. Захоплює вміння Марії відмінно навчатися, творчо виконувати всі завдання, ставити перед собою цілі і досягати їх!



Вовк Василь,  учень 7 класу Озернянського ліцею Тернопільської області, один із переможців фінального етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка (вперше взяв участь у даному конкурсі), неодноразовий переможець районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та  Всеукраїнської олімпіади з математики. Василь – учень, який спокійно і легко розв’язує складні математичні та логічні завдання, а потім біжить у спортзал або на спортмайданчик грати з однокласниками волейбол чи регбі. У позаурочний час любить подорожувати, відвідує гурток легкої атлетики, курси програмування, адже вважає, що для того, аби йти в ногу з часом, слід розвиватися як інтелектуально, так і фізично. Хлопець змалку любить читати, тому домашня бібліотека дуже часто поповнюється новими цікавими книгами. Завдяки любові до читання, сьогодні Василь – творчий, креативний, грамотний підліток, який досягає успіху й у конкурсах з української мови та літератури, де треба написати твір, висловивши власну думку. У нього завжди є  що сказати, і він уміє зробити це красиво. Василь веселий, з хорошим почуттям гумору, а ще добрий і щирий, тому з ним легко дружити. У хлопця багато мрій, але найважливіше, за його словами, попри всі успіхи та нагороди – стати Людиною.

Ковалів Христина  – студентка Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського; це багатогранна та цілеспрямована дівчина, яка прагне до знань, нових вражень та саморозвитку. Любов до історії, мов та активного способу життя робить її по-справжньому цікавою та гармонійно розвиненою особистістю. Прагнення до розширення своїх горизонтів привело Христину до вивчення іноземної мови. Вона бачить у ній ключ до розуміння інших культур, можливість спілкуватися з людьми з усього світу та відкривати для себе нові перспективи. Окрім інтелектуальних захоплень, Христина має невичерпну енергію та любов до активного відпочинку. Подорожі займають особливе місце в її серці. Відкривати нові міста та країни, знайомитися з різними культурами та традиціями – це для неї не просто розвага, а цінний досвід. Кожна подорож стає для неї джерелом нових знань та незабутніх вражень. Можна з упевненістю сказати, що з такою жагою до знань, пригод та відкриттів на Христину чекає багато цікавих звершень у майбутньому.

 

Заваринська Діана учениця 8 класу Заліщицької державної гімназії, Президентська стипендіатка (2022-2023 н.р.), неодноразова переможниця фінальних етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика. Діана активна, допитлива і творча особистість, що постійно прагне саморозвитку. Одне з найбільших захоплень дівчини – читання. Книги відкривають для неї нові світи та надихають на власні ідеї. Ще одна творча сторона – малювання. Діана закінчила музичну школу, грає на фортепіано, захоплюється співом. Окрему увагу учениця приділяє мовам: активно вивчає англійську, а німецьку опановує самостійно. Вірить, що знання мов розширює горизонти й допомагає краще розуміти світ. У житті дівчинки важливе місце займає спорт: вона грає в баскетбол. Діана постійно шукає нові можливості для розвитку – як інтелектуального, так і фізичного, адже вважає, що кожна навичка наближає людину до нових досягнень.

Литвин Соломія – студентка Фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка. Дівчина навчалася у Колосівській гімназії, а також у Кременецькій школі мистецтв імені М. Вериківського (клас скрипки).  У 2024 році вступила у Фаховий коледж Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка на спеціальність 014 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво). Навчається гри на фортепіано; любить читати книги, різні наукові статті (особливо подобається досліджувати Біблію),   подобається вивчати іноземні мови. Соломія дуже любить співати. Брала участь у цікавому проєкті «Budujemy relacje, zacieramy granice» в місті Гіжицьк у Польщі.


Зубик Марія учениця 5 класу Заліщицької державної гімназії м.Заліщики, переможниця фінальних етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу творчих робіт імені Тараса Шевченка (2025 р.), Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (2024 р.), Президентська стипендіатка (2024-2025 н.р.). Марічка – усебічно розвинена дівчинка: відвідує танцювальний гурток, грає на фортепіано, успішно навчається в музичній та художній школах, є лауреткою Конкурсу юних піаністів ім. В.Барвінського (2025 р.). У вільний час дуже любить читати художні книги, малювати, виготовляти 3D-вироби із паперу, фетру й пластиліну. Дівчинка захоплюється вивченням англійської та польської мов. Та понад усе Марічка цікавиться багатогранністю українського слова, адже переконана, що рідна мова – це основа сили й величі нашої нації.


Грегоращук Анна учениця 8 класу Тернопільської спеціалізованої І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №3 Тернопільської міської ради, яка навчається із щирою зацікавленістю та любов’ю до знань. Вона неодноразово представляла школу на всеукраїнському рівні як призерка конкурсів та олімпіад, особливо з української мови та літератури. Сприймає рідне слово як частину своєї ідентичності те, що формує її світогляд, допомагає осмислювати реальність і впевнено заявляти про себе у світі. Особливе місце в житті Анни посідає театр це простір, де вона вчиться проникати в глибину людських почуттів і характерів, виражаючи через сцену найглибші сенси. Активна учасниця шкільного самоврядування, ініціативна та відповідальна. Вона вірить, що зміни починаються з себе. Анна щодня робить кроки до омріяного майбутнього стати науковцем.


Цвях Діана – учениця 7 класу Збаразького ліцею №2 імені Івана Франка Збаразької міської ради. Дівчинка надзвичайно захоплюється танцями, бо саме вони допомагають знайти себе. У вільний час читає книги.  Завдяки читанню перед нами відкриваються нові горизонти у світі літератури вважає учениця. Ще Діана є пластункою, бо це надзвичайно цікаво. Це захоплюючі походи, нові знання та справжні пригоди! У неї є безліч мрій: хоче подорожувати, вивчати культуру й традиції інших країн, допомагати людям, а ще – зробити щось важливе та корисне для світу. Але понад усе дівчинка мріє, щоб закінчилась війна і всі діти могли жити в мирі й безпеці.




 Гаврилюк Світлана, учениця 9 класу Бучацького ліцею  це  поєднання сили характеру, глибокого розуму та щирої душі. Відмінниця навчання, життєрадісна, розумна, лаконічна, має чітке бачення і не боїться висловлювати власні думки, аргументуючи їх, уміє переконувати. Має нахил до гуманітарних наук. Впевнена у собі, уміє ставити цілі і досягати їх. Призерка  музичних фестивалів. Музика мова її серця. З гітарою в руках вона здатна створити настрій, а сцена для неї ще один простір для перемог. Учасниця та призерка музичних фестивалів, вона вміє не лише грати, а й відчувати кожен звук. Світлана бере участь у різноманітних позакласних та позашкільних заходах. Любить природу і свободу. Табори з наметами, світанки біля ставка, тиша лісу та риболовля її улюблений спосіб перезавантаження. Вирощує троянди тендітні, як сама, але з колючками характеру. Світлана грає в шахи, волейбол, настільний теніс, лижниця й мандрівниця. А ще волонтерка, яка вірить у перемогу світла. Вона частинка України, яка росте, мріє, діє і вірить у добро та перемогу.

Гербут Уляна, учениця 10 та 11 класу (екстерном завершує навчання) Тернопільського академічного ліцею «Українська гімназія» імені І.Франка, яка своїми цьогорічними перемогами на заключних етапах всеукраїнських мовно-літературних випробуваннях (Диплом II ступеня на мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка, Диплом III ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури) упевнено  підтвердила, що справжні досягнення не потребують гучних заяв, а є результатом багаторічної, щоденної, копіткої  праці. Вона авторка науково-психологічної повісті «Демон Лапласа» і водночас дослідниця екзистенційних мотивів  героїв  авторського твору. Її наукова робота на цю тему відзначена Дипломом ІІ ступеня на заключному етапі  конкурсу-захисту МАН України. Дівчина наполегливо працює над саморозвитком й осягненням глибин астрономії та астрофізики, де вже має чималі досягнення (бронзова медаль на Всесвітній олімпіаді з астрономії, перемоги на заключних етапах олімпіад і конкурсах). Улянчина мрія –  стати відомим астрофізиком, популяризувати науку, бути причетною до нових відкриттів, які служитимуть людству. «Єдиний спосіб зробити щось дуже добре – любити те, що ти робиш» – у цій цитаті  Стіва Джобса є ключ розуміння успіхів і перемог  Уляни Гербут.


пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Про відзначення Всесвітнього дня здоров'я

 

В здоровому тілі – здоровий дух. Цей простий але глибокий принцип, відомий людству вже століттями, підкреслює важливість утримання та підтримки здоров’я. 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я (World Health Day). Це важливий захід, спрямований на підвищення обізнаності про здоровий спосіб життя, профілактику хвороб і популяризацію медичних знань.

Історія свята започаткована з 1948 року, коли  була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Саме 7 квітня цього року ВООЗ отримала статус офіційного органу ООН у сфері охорони здоров’я. З того часу і почалося щорічне святкування Всесвітнього дня здоров’я. Дата святкування залишається незмінною і відзначається 7 квітня. Свято активно підтримується урядами країн, медичними установами, громадськими організаціями та звичайними громадянами.

Основна мета Всесвітнього дня здоровя – нагадати людям про важливість піклування про своє здоров’я, збалансованого харчування, фізичної активності та регулярних медичних обстежень.

Стан здоров’я населення викликає занепокоєння та є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже здоров’я населення – одна з головних складових національного багатства країни, рушійна сила економічного та соціального розвитку держави, репродуктивності населення. Тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю, приносити максимальну користь суспільству.

Як можна відзначити цей день?

• Подбати про власне здоров’я – збалансоване харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок.

• Пройти медичний огляд – профілактика завжди ефективніша за лікування.

• Взяти участь у заходах – марафони, лекції, тренінги, благодійні акції.

• Підтримати ініціативи – допомога лікарням, донорство крові тощо. Здоров’я – це не просто відсутність хвороб, а стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Пам’ятаймо про це не тільки 7 квітня, а щодня! Здоров’я – це наш найдорожчий скарб!

четвер, 3 квітня 2025 р.

Інформація про відзначення Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки

 

Щороку 4 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні. Для України це питання особливо актуальне, адже через військові дії наша земля стала однією з найбільш замінованих територій у світі. Міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу для мирних жителів, особливо дітей. Саме тому надзвичайно важливо поширювати знання про мінну безпеку та навчати правильним діям у разі виявлення небезпечних предметів. ТОКІППО долучається до просвітницької роботи, адже знання рятують життя! Ми закликаємо освітян проводити уроки безпеки для учнів, використовувати сучасні інформаційні матеріали та залучати спеціалістів для підвищення обізнаності дітей і дорослих. Нагадуємо основні правила мінної безпеки: не наближатися до підозрілих предметів, не чіпати і не намагатися самостійно знешкодити вибухонебезпечні об’єкти, негайно повідомити про знахідку за номером 101 або 102, попередити інших про можливу небезпеку. Закликаємо всіх бути уважними та обережними! Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити Україну безпечною для життя!

З цією метою 4 квітня 2025 року пропонуємо провести у закладах освіти коротку інформаційну сесію про правила мінної безпеки та алгоритм дій у разі виявлення підозрілих предметів. Матеріали для проведення уроку доступні за посиланням: bit.ly/mobileclasses

Інформаційно-методичні матеріали за посиланням: https://bezpeka.info

Також закликаємо освітян ділитися фото з проведеного заходу у соціальних мережах, використовуючи хештег #міннапросвіта. Це допоможе поширити важливу інформацію серед широкої аудиторії та підвищити рівень обізнаності про правила безпечної поведінки і загрози, пов’язаної з вибухонебезпечними предметами. Детальна інформація у листі департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА від 21.03.2025 року № 1.1-19/882-99 про інформаційно-просвітницької кампанії з формування культури безпеки здобувачів освіти та працівників освіти з нагоди відзначення Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

середа, 2 квітня 2025 р.

Про громадську спілку "Міжнародна Антинаркотична Асоціація"

 

  


На Тернопільщині працює філія громадської спілки «Міжнародної Антинаркотичної Асоціації» щодо профілактики ЗСЖ,   боротьби з алко-нарко-залежностями. Тренінг-центр знаходиться у Великогаївській громаді та консультативний кабінет розташований за адресою: м.Тернопіль, вул. Грушевського 23, кабінет 424. Ця організація реалізує цікавий проєкт «Незалежній країні – незалежна молодь», в рамках якого здійснюється просвітницька діяльність, популяризація ЗДЖ, проведення семінарів для співзалежних, залучення молоді до боротьби з нарко-рекламою, співпраця з молодіжними організаціями Тернопілля, залучення відомих осіб для висвітлення даної проблеми. Заходи проводяться в рамках безоплатних семінарів, лекцій, як і в освітніх закладах, так і в лікувальних установах. Окрім цього, організація надає безкоштовні телефонні консультації (068 400 400 5).

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ТВОРІВ ОЛЕНИ ТЕЛІГИ «ЩОБ ДАЛІ ЙТИ ДОРОГОЮ ОДНОЮ!»

Запршуємо до участі у конкурсі на краще виконання творів Олени Теліги!

 "ЩОБ ДАЛІ ЙТИ ДОРОГОЮ ОДНОЮ!"


      Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!» (далі Конкурс) проводиться з метою популяризації творчості відомої української поетеси Олени Теліги, національно-патріотичного виховання молоді засобами поетичного слова, музики та виявлення і підтримка кращих виконавців.
Претендент надсилає до Оргкомітету Конкурсу заповнену анкету з назвою файлу «Конкурс ОТ» на е-пошту: biblioteka-teligi-35@ukr.net за зразком.

четвер, 20 березня 2025 р.

Засідання круглого столу з елементами тренінгу «Інноваційні технології – шлях до формування творчих здібностей та пізнавальної активності здобувачів освіти (на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів»)


Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!

                                                                                                                             Ліна Костенко

19 березня 2025 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відео конференцій Google Meet відбулося засідання круглого столу з елементами тренінгу «Інноваційні технології   шлях до формування творчих здібностей та пізнавальної активності здобувачів освіти (на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів)». Учасниками заходу були педагогічні працівники ЗЗСО у кількості 98 осіб.  Метою засідання було пошук нових методичних підходів на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів; вшанування Ліни Костенко – української поетеси, незламної та нескореної патріотки України;  інтерес до української поезії та високої естетики слова поетеси; акцент на її творчості, багатогранній та витонченій поезії; виховання почуття патріотизму та гордості за свій народ та його талановитих людей; підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, вдосконалення практичних навичок використання інноваційних технологій на уроках словесності та при проведенні виховних заходів.

Організатор заходу – Зоряна Борисюк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. Учасники заходу мали можливість розглянути елементи інноваційних технологій на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів. Формуючи творчі здібності та пізнавальну активність здобувачів освіти (на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів)», доцільно використати у педагогічній практиці  найбільш дієві елементів таких інноваційних технологій: проєктно-діяльнісну технологію, технологію критичного мислення, технологію проблемного навчання, технологію створення ситуації успіху, діалогічну технологію, особистісно орієнтовану технологію навчання, інтерактивну технологію та ІКТ. На початку засідання круглого столу учасники заходу мали можливість ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо впровадження в освітній процес сучасних технологій та методик навчання, виховання і розвитку здобувачів освіти (Зоряна Борисюк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО). Доповідачі заходу поділилися своїм досвідом щодо впровадження у педагогічну практику певних проблем: «Вивчення роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Костенко через систему компетентно орієнтованих завдань і запитань» (Світлана Дячок, к.ф.н., директор ліцею №1 м.Хоростків Хоростківської міської ради), «Використання елементів інноваційних технологій для розвитку емоційного інтелекту під час вивчення творчості Ліни Костенко в 11 класі» (Анна Нечай, учитель української мови та літератури Зборівського ліцею імені Романа Завадовича), «Використання інтегральної освітньої технології на прикладі уроку позакласного читання в 11 класі «Гармонія крізь тугу дисонансів» (виявлення однотипних елементів у творчості Ліни Костенко та Оксани Дяків)» (Іванна Павловська, директор, учитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м.Заліщики Заліщицької міської ради), «Хай буде легко. Дотиком пера»: цікаві історії з життя Ліни Костенко, які надихають. З досвіду проведення виховних заходів з використанням інтерактивних методик» (Світлана Кіраш, учитель української мови та літератури Осташівської гімназії імені Мартина Барвінського Тернопільського району). Під час проведення цікавих вправ «Мрії успішного і талановитого учителя», «Чарівний глечик», «Людина не літає, а крила має», «Залишіть за мною останню слово» (Історія про Ліну «Небесна») учасники висловили свої думки, емоції та пропозиції щодо оптимальних шляхів створення умов для виховання сучасної особистості. У рамках проведення засідання круглого столу була розгорнута виставка щодо педагогічної спадшини Ліни Костенко (Інна Сіньковська, завідувач науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО).

Щиро дякуємо усім учасникам заходу за активність, старанність, наполегливість, цікаві роздуми з приводу ефективності використання сучасних технологій у виховній роботі.

 Матеріали заходу:

Методичні рекомендації

Ролик про Ліну Костенко

Презентація Борисюк З.В.

Презентація Павловської І.М.

Презентація Дячок С.О.





Вітання переможцям фінального етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та їм наставникам!

 


10 здобувачів освіти Тернопільщини стали переможцями фінального етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

         Серед учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти:

·        Дипломом ІІ ступеня нагороджені такі учні:

 

Немикіна Марія, учениця 5 класу Тернопільського класичного ліцею (учитель Форманюк Зоряна Ярославівна);

Гербут Уляна, учениця 10 класу Тернопільського академічного ліцею „Українська гімназія” ім.І.Франка Тернопільської міської ради (учитель Балабан Галина Михайлівна).

 

·        Дипломом ІІІ ступеня нагороджені такі учні:

Зубик Марія, учениця 5 класу Заліщицької державної гімназії м.Заліщики Заліщицької міської ради (учитель Зубик Наталія Василівна);

Вовк Василь, учень 7 класу Озернянського ліцею Тернопільського району (учитель Вовк Надія Іванівна);

Цвях Діана, учениця 7 класу Збаразького ліцею №2 імені Івана Франка Збаразької міської ради (учитель Стасюк Наталія Янівна);

Грегоращук Анна, учениця 8 класу Тернопільської спеціалізованої І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №3 Тернопільської міської ради (учитель Мужилівська Ольга Іванівна);

          Заваринська Діана, учениця 8 класу Заліщицької державної гімназії          м.Заліщики Заліщицької міської ради (учитель Зубик Наталія Василівна);

          Гаврилюк Світлана, учениця 9 класу Бучацького ліцею Бучацької міської ради (учитель Свиридюк Леся Михайлівна).

 

Серед студентів фахової передвищої та вищої освіти:

·        Дипломом І ступеня нагороджена

 

Ковалів Христина, студентка Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського (викладач Катеринюк Надія Володимирівна).

·        Дипломом ІІІ ступеня нагороджена

Литвин Соломія, студентка фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка (викладач Дубровський Роман Олександрович).

(Інформація відповідно наказу МОН України від 17 березня 2025 року №457).

середа, 12 березня 2025 р.

Про проведення засідання круглого столу з елементами тренінгу "Інноваційні технології – шлях до формування творчих здібностей та пізнавальної активності здобувачів освіти (на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів)"

 

Інформуємо, що 19 березня 2025 року буде проведено засідання круглого столу з елементами тренінгу «Інноваційні технології – шлях до формування творчих здібностей та пізнавальної активності здобувачів освіти (на прикладі вивчення творчості Ліни Костенко та проведенні виховних заходів)».

До участі запрошуються педагогічні працівники ЗЗСО. Захід відбуватиметься онлайн на платформі сервісу GoogleMeet.

Для участі необхідно зареєструватися, перейшовши за покликанням:

https://forms.gle/T2qnVzFqeAzJPwNW6

Початок об 11 год 00 хв.

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

Інформація про проведення підсумкового етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

                                                                                                   Слова росли із ґрунту, мов жита.

 Добірним зерном колосилась мова.

Вона як хліб. Вона свята.

І кров’ю предків тяжко пурпурова. 

Ліна Костенко

Мова – це не просто слова, звуки, це – голос народу. Наш народ протягом багатьох віків творив мову, боровся за її збереження. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Сьогодні слід підтримувати українську мову, пишатися її багатством і милозвучністю. 

6 березня 2025 року у дистанційному форматі відбувся підсумковий (четвертий) етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Конкурс проводиться з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традиції українського народу. У даному етапі конкурсу взяли участь 34 конкурсанти, з них:  29 учнів закладів загальної середньої і професійно-технічної освіти та 5 студентів закладів вищої освіти.

            Міжнародний конкурс з української мови є своєрідною мотивацією до вивчення української мови, унікальним проектом, що захищає, розвиває, утверджує та популяризує українську мову. Успіхів та перемог нашим конкурсантам!Любімо рідне слово! Шануймо нашу мову, бо це наша зброя!




середа, 26 лютого 2025 р.

Педагогічні читання "Педагогічні погляди Януша Корчака у контексті сучасного виховання"

 

«Життя Януша Корчака, його подвиг вражаючої моральної сили й  чистоти послужили мені натхненням. Я зрозумів: щоб стати справжнім вихователем дітей, треба віддавати їм своє серце»                                                        

                                                                                                        (Василь Сухомлинський).

25 лютого 2025 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meat відбулися педагогічні читання «Педагогічні погляди Януша Корчака у контексті сучасного виховання». Захід був проведений для педагогічних працівників, класних керівників ЗЗСО області з метою формування інтересу та поваги до педагогічних ідей видатного польського педагога, важливості його надбань у контексті завдань сучасного виховного процесу (відповідальна за проведення заходу – Зоряна Борисюк, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО).

Впродовж засідання педагогічних читань презентували свої виступи такі доповідачі:

Світозара Хома, завідувачка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Використання ідей Я.Корчака для розвитку креативних практик та інноваційних технологій виховання»);

Оксана Жизномірська, кандидатка психологічних наук, доцентка Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти («Взаємозв’язок між психологічними ідеями та педагогічною практикою на прикладі праць Януша Корчака»);

Зоряна Борисюк, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Педагогічні ідеї Януша Корчака щодо формування здорової особистості»);

Оксана Сесик, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Старий Лікар – активний поборник дитячих прав»);

Оксана Сидорська, учителька Варшавської української школи («Дитяче щастя як цінність: погляди Януша Корчака на світ»);

Світлана Буняк, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Досвід Я.Корчака у формуванні громадянської ідентичності здобувачів освіти у реаліях українського сьогодення»);

Лілія Мудрик, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Виховання ціннісного ставлення до учнів у педагогічній практиці Я.Корчака»);

Наталія Саранчук, методистка відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів («Життя і героїзм Януша Корчака в мистецьких інтерпретаціях»);

Олена Свистун, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Дитиноцентризм у педагогічній спадщині Януша Корчака»);

Марія Голуб, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти («Взаємодія діалогу дитини та педагога у працях Я.Корчака»).

Методи виховання Януша Корчака спрямовані на виховання повноцінної особистості, на виявлення і розвиток вроджених талантів дитини, на становлення дитини, як повноцінної, соціально-активної одиниці, мають застосовуватися і застосовуються сьогодні. І як же можна дійсно казати про виховання без любові до дитини, без уважного і тендітного ставлення до неї, до її душі. Таким чином ми бачимо, що педагогічні надбання Януша Корчака були, є і будуть актуальними. Щодо літературної спадщини Корчака, то нею й до тепер захоплюються у всьому світі.

Усі присутні учасники  мали змогу почерпнути багато корисної та цікавої інформації, яку зможуть використати у своїй роботі. Методичні рекомендації та матеріали заходу будуть надіслані учасникам педагогічним читань. Впровадження провідних ідей Януша Корчака у сучасному вихованні здобувачів освіти займає важливу і неабияку роль.

Матеріали заходу:

Презентація Борисюк З.В.

Презентація Буняк С.М.

Презентація Свистун О.О.

Музичний твір до фільму "Список Шиндлера"

Методичні рекомендації