Немикіна Марія,
учениця 5 класу Тернопільського класичного ліцею, у 2024-2025 н.р. посіла ІІ
місце у фінальному етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу
учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. З народження
Марія проживала в Харкові, але після повномасштабного вторгнення росії в
Україну переїхала до Тернополя.
Марія
– креативна,
наполеглива, життєрадісна дівчина. Змалку любить читати, зокрема пригодницьку
літературу. Мріє написати книгу. Особливе задоволення Марії приносять заняття
спортом. З семи років дівчина займається плаванням, прагне потрапити на
міжнародні змагання. У вільний час ліцеїстка любить малювати, подорожувати. Захоплює
вміння Марії відмінно навчатися, творчо виконувати всі завдання, ставити перед
собою цілі і досягати їх!
Вовк Василь, учень 7 класу Озернянського ліцею Тернопільської області, один із переможців фінального етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка (вперше взяв участь у даному конкурсі), неодноразовий переможець районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Всеукраїнської олімпіади з математики. Василь – учень, який спокійно і легко розв’язує складні математичні та логічні завдання, а потім біжить у спортзал або на спортмайданчик грати з однокласниками волейбол чи регбі. У позаурочний час любить подорожувати, відвідує гурток легкої атлетики, курси програмування, адже вважає, що для того, аби йти в ногу з часом, слід розвиватися як інтелектуально, так і фізично. Хлопець змалку любить читати, тому домашня бібліотека дуже часто поповнюється новими цікавими книгами. Завдяки любові до читання, сьогодні Василь – творчий, креативний, грамотний підліток, який досягає успіху й у конкурсах з української мови та літератури, де треба написати твір, висловивши власну думку. У нього завжди є що сказати, і він уміє зробити це красиво. Василь веселий, з хорошим почуттям гумору, а ще добрий і щирий, тому з ним легко дружити. У хлопця багато мрій, але найважливіше, за його словами, попри всі успіхи та нагороди – стати Людиною.
Ковалів Христина – студентка Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського; це багатогранна та цілеспрямована дівчина, яка прагне до знань, нових вражень та саморозвитку. Любов до історії, мов та активного способу життя робить її по-справжньому цікавою та гармонійно розвиненою особистістю. Прагнення до розширення своїх горизонтів привело Христину до вивчення іноземної мови. Вона бачить у ній ключ до розуміння інших культур, можливість спілкуватися з людьми з усього світу та відкривати для себе нові перспективи. Окрім інтелектуальних захоплень, Христина має невичерпну енергію та любов до активного відпочинку. Подорожі займають особливе місце в її серці. Відкривати нові міста та країни, знайомитися з різними культурами та традиціями – це для неї не просто розвага, а цінний досвід. Кожна подорож стає для неї джерелом нових знань та незабутніх вражень. Можна з упевненістю сказати, що з такою жагою до знань, пригод та відкриттів на Христину чекає багато цікавих звершень у майбутньому.
Заваринська Діана – учениця 8 класу Заліщицької державної гімназії, Президентська стипендіатка (2022-2023 н.р.), неодноразова переможниця фінальних етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика. Діана – активна, допитлива і творча особистість, що постійно прагне саморозвитку. Одне з найбільших захоплень дівчини – читання. Книги відкривають для неї нові світи та надихають на власні ідеї. Ще одна творча сторона – малювання. Діана закінчила музичну школу, грає на фортепіано, захоплюється співом. Окрему увагу учениця приділяє мовам: активно вивчає англійську, а німецьку опановує самостійно. Вірить, що знання мов розширює горизонти й допомагає краще розуміти світ. У житті дівчинки важливе місце займає спорт: вона грає в баскетбол. Діана постійно шукає нові можливості для розвитку – як інтелектуального, так і фізичного, адже вважає, що кожна навичка наближає людину до нових досягнень.
Литвин Соломія – студентка Фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка. Дівчина навчалася у Колосівській гімназії, а також у Кременецькій школі мистецтв імені М. Вериківського (клас скрипки). У 2024 році вступила у Фаховий коледж Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка на спеціальність 014 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво). Навчається гри на фортепіано; любить читати книги, різні наукові статті (особливо подобається досліджувати Біблію), подобається вивчати іноземні мови. Соломія дуже любить співати. Брала участь у цікавому проєкті «Budujemy relacje, zacieramy granice» в місті Гіжицьк у Польщі.
Зубик Марія – учениця 5 класу Заліщицької державної гімназії м.Заліщики, переможниця фінальних етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу творчих робіт імені Тараса Шевченка (2025 р.), Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (2024 р.), Президентська стипендіатка (2024-2025 н.р.). Марічка – усебічно розвинена дівчинка: відвідує танцювальний гурток, грає на фортепіано, успішно навчається в музичній та художній школах, є лауреткою Конкурсу юних піаністів ім. В.Барвінського (2025 р.). У вільний час дуже любить читати художні книги, малювати, виготовляти 3D-вироби із паперу, фетру й пластиліну. Дівчинка захоплюється вивченням англійської та польської мов. Та понад усе Марічка цікавиться багатогранністю українського слова, адже переконана, що рідна мова – це основа сили й величі нашої нації.
Грегоращук Анна – учениця 8 класу Тернопільської спеціалізованої І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних
мов №3 Тернопільської міської ради, яка
навчається із щирою зацікавленістю та любов’ю до знань. Вона неодноразово
представляла школу на всеукраїнському рівні як призерка конкурсів та олімпіад,
особливо з української мови та літератури. Сприймає рідне слово як частину
своєї ідентичності – те, що формує її світогляд, допомагає осмислювати
реальність і впевнено заявляти про себе у світі. Особливе місце в житті Анни
посідає театр – це простір, де вона вчиться проникати в
глибину людських почуттів і характерів, виражаючи через сцену найглибші сенси.
Активна учасниця шкільного самоврядування, ініціативна та відповідальна. Вона
вірить, що зміни починаються з себе. Анна щодня робить кроки до омріяного
майбутнього – стати науковцем.
Цвях Діана – учениця 7 класу Збаразького ліцею №2 імені Івана Франка Збаразької міської ради. Дівчинка надзвичайно захоплюється танцями, бо саме вони допомагають знайти себе. У вільний час читає книги. Завдяки читанню перед нами відкриваються нові горизонти у світі літератури вважає учениця. Ще Діана є пластункою, бо це надзвичайно цікаво. Це захоплюючі походи, нові знання та справжні пригоди! У неї є безліч мрій: хоче подорожувати, вивчати культуру й традиції інших країн, допомагати людям, а ще – зробити щось важливе та корисне для світу. Але понад усе дівчинка мріє, щоб закінчилась війна і всі діти могли жити в мирі й безпеці.
Гаврилюк Світлана, учениця 9 класу Бучацького ліцею – це поєднання сили характеру, глибокого розуму та щирої душі. Відмінниця навчання, життєрадісна, розумна, лаконічна, має чітке бачення і не боїться висловлювати власні думки, аргументуючи їх, уміє переконувати. Має нахил до гуманітарних наук. Впевнена у собі, уміє ставити цілі і досягати їх. Призерка музичних фестивалів. Музика – мова її серця. З гітарою в руках вона здатна створити настрій, а сцена для неї – ще один простір для перемог. Учасниця та призерка музичних фестивалів, вона вміє не лише грати, а й відчувати кожен звук. Світлана бере участь у різноманітних позакласних та позашкільних заходах. Любить природу і свободу. Табори з наметами, світанки біля ставка, тиша лісу та риболовля – її улюблений спосіб перезавантаження. Вирощує троянди – тендітні, як сама, але з колючками характеру. Світлана грає в шахи, волейбол, настільний теніс, лижниця й мандрівниця. А ще – волонтерка, яка вірить у перемогу світла. Вона – частинка України, яка росте, мріє, діє і вірить у добро та перемогу.
Гербут Уляна, учениця 10 та 11 класу (екстерном завершує навчання) Тернопільського академічного ліцею «Українська гімназія» імені І.Франка, яка своїми цьогорічними перемогами на заключних етапах всеукраїнських мовно-літературних випробуваннях (Диплом II ступеня на мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка, Диплом III ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури) упевнено підтвердила, що справжні досягнення не потребують гучних заяв, а є результатом багаторічної, щоденної, копіткої праці. Вона авторка науково-психологічної повісті «Демон Лапласа» і водночас дослідниця екзистенційних мотивів героїв авторського твору. Її наукова робота на цю тему відзначена Дипломом ІІ ступеня на заключному етапі конкурсу-захисту МАН України. Дівчина наполегливо працює над саморозвитком й осягненням глибин астрономії та астрофізики, де вже має чималі досягнення (бронзова медаль на Всесвітній олімпіаді з астрономії, перемоги на заключних етапах олімпіад і конкурсах). Улянчина мрія – стати відомим астрофізиком, популяризувати науку, бути причетною до нових відкриттів, які служитимуть людству. «Єдиний спосіб зробити щось дуже добре – любити те, що ти робиш» – у цій цитаті Стіва Джобса є ключ розуміння успіхів і перемог Уляни Гербут.