четвер, 24 червня 2021 р.

Вебінар „Аспекти формування здорового способу життя у сучасній школі”Здоровя  це ще не все, але все без здоровя  це нічого”

17 червня 2021 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet відбувся вебінар для класних керівників та педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти „Аспекти формування здорового способу життя у сучасній школі”. Метою заходу було удосконалити фахову майстерність учасників з проблеми формування здорового способу життя; систематизувати знання класних керівників щодо сучасних аспектів формування збереження та зміцнення здоров’я; сприяти творчому та професійному зростанню педагогів.

З вітальним словом до учасників вебінару звернулася Тетяна Сергуніна, в.о. заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, наголосивши  на актуальності важливого напряму виховної роботи – формування здорового способу життя.

Цікавими та змістовними були виступи щодо аспектів формування здорового способу життя, а саме:

-         Психологічне здоров’я особистості дитини:  освітній вимір і сьогодення” (Оксана Жизномірська, кандидат психологічних наук, доцент ТОКІППО);

-         Формування здоров’язбережувальної компетентності учнів як основи здорового способу життя (Зоряна Борисюк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО);

-         Здоровий спосіб життя – здорова нація. Впровадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (з досвіду роботи Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення Спорт для всіх) (Олена Гикава, начальник відділу організаційно-методичної та інформаційної роботи Тернопільського обласного центру фізичного здоровя населення);

-         Створення здоров’язбережувального виховного середовища освітнього закладу (Світлана Гладун, учитель НВК Кременецька ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ Кременецької міської ради; Світлана Кіраш, учитель ЗОШ І-ІІ ступенів с. Осташівців Зборівського району);

-         Підсумки проєкту щодо формування здорового способу життя Здоров’я – моя цінність (Тетяна Зубрик, учитель Млиновецького НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ Зборівського району”, Мар’яна Олексюк, учитель Боложівської ЗОШ І-ІІ ступенів).

На завершення заходу продемонстровано відеоролики переможців проєкту   Здоров’я – моя цінність” та онлайн-розминки  „Дихання життя”, „За моїм вікном”, „Віртуальний дарунок”.

       Учасники вебінару мали змогу почерпнути багато корисної та цікавої інформації, яку зможуть використати у своїй роботі.

Методичні рекомендації та матеріали заходу будуть розміщені на блозі „Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська”.      

Здоров’я дітей – одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, вчителів, суспільства в цілому.

Головним завданням у діяльності педагогічних колективів освітніх закладів на сучасному етапі повинно бути збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя у вчителів, учнів та їхніх батьків.

Мета сучасної школи – підготовка дітей до життя. Кожен учень має отримати під час навчання знання, що знадобляться йому в майбутньому. Проблема збереження й цілеспрямованого формування здоров’я дітей, молоді в складних сучасних умов розвитку України виключно значима й актуальна, оскільки безпосередньо пов’язана з проблемою безпеки та незалежності. Здоров’язбереження розглядається як система заходів, що передбачає взаємозв’язок і взаємодію всіх чинників середовища, спрямованих на збереження й активне формування здоров’я, а також навчання та корекція здорового способу життя людини на всіх етапах розвитку.

 МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРУ

Методичні рекомендації

Презентація З.Борисюк 

Презентація О.Гикавої

Презентація С.Гладун

Презентація С.Кіраш

Презентація Т.Зубрик

Література

Немає коментарів:

Дописати коментар