середа, 13 листопада 2024 р.

Засідання круглого столу «Формування інноваційного здоров’язбережувального освітнього середовища»

 


Єдина краса – це здоровя                                                        

(Генріх Гейне).

12 листопада 2024 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу відеоконференцій Google Meat відбулося засідання круглого столу «Формування інноваційного здоров’язбережувального освітнього середовища». Захід був проведений для заступників директорів з виховної роботи, класних керівників ЗЗСО області з метою удосконалення фахової майстерності учасників з проблеми формування інноваційного здоров’язбережувального освітнього середовища, застосування в освітньому процесі  сучасних здоров᾿язбережувальних технологій, моделей та методик (відповідальна за проведення заходу – Зоряна Борисюк, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО).

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися Тетяна Магера, заступниця директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО. Актуальними, важливими темами щодо формування збереження та зміцнення здоров’я ділилися присутні доповідачі, а саме:

Оксана Жизномірська, кандидатка психологічних наук, доцентка Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти («Психологічне здоров’я особистості дитини: освітній вимір і сьогодення»);

Зоряна Борисюк, методистка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО («Виховання культури здоров’я учнівської молоді у закладі освіти»);

Зоряна Миколів, в.о. завідувача лабораторії STEM-освіти ТОКІППО («Реалізація технології «Навчання в русі» як інновації у формуванні здорового безпечного освітнього середовища»);

Оксана Мочук, методистка центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО («Енергозберігаючі технології як засіб формування здоров’язбережувального освітнього простору»).

Практичні напрацювання щодо формування здорового способу життя у закладі освіти представили такі учителі:  Галина Федорків (Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №23), Оксана Мриглод (Козлівський ліцей), Світлана Гладун (НВК Кременецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №5-ДНЗ»), Світлана Кіраш (Осташівська гімназія ім.Мартина Барвінського). Підсумком засідання круглого столу став методичний діалог, у ході якого педагогічні працівники демонстрували свої проєкти з вищезазначеної тематики та їх значимість у сучасному виховному середовищі.

Усі присутні учасники  мали змогу почерпнути багато корисної та цікавої інформації, яку зможуть використати у своїй роботі. Методичні рекомендації та матеріали заходу будуть надіслані учасникам засідання круглого столу. Заступникам директорам з виховної роботи та класним керівникам запропоновано подання виховних заходів з використанням інтерактивних методик до методичного посібника «Формула здорового способу життя». Адже сьогодні важливою проблемою є формування у школярів знань про здоровий спосіб життя, позиції визнання цінності здоров’я, почуття відповідальності за збереження і зміцнення здоров’я.

Презентація Борисюк З.В.

Презентація Миколів З.П.

Презентація Гладун С.А.

Презентація Федорків Г.М.

Методичні рекомендації засідання круглого столу